"شنبه - پنج شنبه 19:00 - 8:00"

اجاره چکش تخریب

اجاره چکش تخریب

اجاره چکش تخریب

چکش تخریب چیست ؟
چکش تخریب یا همان Demolition Hammer یکی از بزرگترین ابزار های برقی، شارژی و بنزینی به حساب می آید.
که با آن میتوان سطوح مختلفی مانند ستون های بتنی، دیوار و کف های بتنی را تخریب نمود.
چکش تخریب را می توان به صورت کلی در دسته بندی چکش ها قرار داد، این نوع ابزار نوعی چکش برقی سنگین و قدرتمند است که در پروژه های عمرانی و ساختمانی کاربرد دارد، و یکی از بهترین وسیله هایی است که می توان به طور مثال جهت نصب پنجره بر روی دیوار بتنی از آن استفاده کرد به دلیل اینکه این ابزار برقی به واسطه قدرت تخریب بالای خود می تواند عملیات حفاری کاملی را انجام دهد.
چکش تخریب در وزن های مختلفی وجود دارند .

  • ۵ – ۷ کیلوگرم
  • ۷ – ۱۰ کیلوگرم
  • ۱۰ – ۱۶ کیلوگرم
  • 18 – 32 کیلوگرم

 

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت اجاره چکش تخریب  با ما تماس بگیرید   09126080038

 

همچنین چکش های تخریب به دو دسته کلی: چکش تخریب نیمه سبک و چکش تخریب نیمه سنگین تقسیم میشوند .


 می توان با عمود کردن این ابزار به محل مورد نظر، نیروی بسیار زیادی را وارد نمود و تخریب اساسی بر روی آن نقطه انجام داد. تخریب توسط ضربات وارده از سوی چکش تخریب صورت می گیرد و واحد سنجش قدرت چکش های تخریب بر مبنای تعداد ضربات وارده به محل مورد نظر در دقیقه محاسبه می شود و دسته بندی آن بر اساس وزن انجام می پذیرد. به منظور انجام عملیات تخریب سنگین از چکش تخریب های صنعتی استفاده می شود، که به آن ها چکش تخریب صنعتی می گویند.
سرعت ضربات ایجاد شده توسط چکش تخریب در برخی مدل ها قابل تنظیم بوده و از این طریق می توان متناسب با محل کار قدرت آن را تنظیم نمود .

 

اجاره چکش تخریب


ویژگی های چکش تخریب:


چکش تخریب بر اساس نوع قلم:

انواع قلم که برحسب سانتی متر می باشند به شرح زیر است:
قلم های چهار شیار و نوک تیز، بشقابی و ناخنی در سایز 60 ،40 و 25 سانتی متری.
قلم های پنج شیار و نوک تیز، بشقابی و ناخنی در سایز 60 ،40 و 30 سانتی متری.
قلم های شش گوش و نوک تیز، بشقابی و ناخنی در سایز 25 و 40سانتی متری.
قلم های شش گوش FLAT یا HEX برای چکش های 6 و 16 کیلویی.

 

چکش تخریب بر اساس قدرت ضربه:

به معنای نیروی وارده در هر ضربه است که در سایزهای مختلف نیز تغییر می کند. توان ضربه یا قدرت ضربه برحسب ژول است و در دستگاه های بزرگ ثابت بوده ولی در نمونه های کوچک تغییر می کند و توسط کاربر تغییر می کند.

 

چکش تخریب بر اساس وزن:

وزن ابزار بسته به نوع کاربری آن تغییر می کند و دستگاه های بزرگ برای مصارف صنعتی استفاده می شود.
سایز
سایز چکش نیز ارتباط مستقیمی با کاربری آن دارد. اگر شما نیاز به دستگاه های بزرگ و سنگین برای کار سبک ندارید بهتر است از چکش تخریب های کوچکتری استفاده نمایید تا باعث خستگی و کاهش بازدهی کار شما نشود.

 


فرق بتن کن با چکش تخریب چیست؟

دریل‌های بتن کن به منظور سوراخ کردن و کندن بتن و دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشترین کاربرد آن در اموری مانند تأسیسات و نصب می‌باشد، اماچکش‌های تخریب فقط به منظور تخریب اجسام بسیار سخت مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

 

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت اجاره چکش تخریب  با ما تماس بگیرید   09126080038

 

انواع چکش های تخریب بر اساس منبع تغذیه:

  • بنزینی
  • برقی
  • پینوماتیک
  • هیدرولیکی

 

چکش تخریب

 

چکش تخریب بنزینی:

در نوع بنزینی چکش از موتور بنزینی برای راندن استفاده می کند و در مدلهای پنوماتیک چکش توسط ژنراتورهای هوا بزرگ فشرده می شود و در مدل هیدرولیکی از مایع بجای هوا استفاده می شود.


چکش تخریب پنوماتیک:

این مدل از چکش تخریب از یک کمپرسور هوا به عنوان منبع انرژی استفاده می کند که این کمپرسور توسط یک موتور دیزل کار می کند. کمپرسور چکش تخریب از نوع پیستونی بوده و موتور آن بر روی دو سرعت تنظیم می گردد.

 

چکش تخریب برقی:

چکش های تخریب برقی دارای یک موتور الکتریکی بوده و در سایزهای متنوع از 5.9 تا 29.5 کیلوگرم ارائه می گردد. در گذشته چکش تخریب های برقی نسبت به چکش های پنوماتیک قدرت کمتری داشتند اما امروزه با جایگزین شدن موتورهای پیشرفته قدرت چکش های تخریب نزدیک و یا حتی برابر با چکش تخریب های بادی موجود در بازار می باشد.

چکش تخریب های برقی بسیار پرکاربردتر بوده و در مکان هایی که استفاده از چکش پنوماتیک امکان پذیر نبوده و یا غیرکاربردی است همچون زیرزمین یا داخل ساختمان، به کارگیری چکش تخریب برقی بسیار کاربردی است.

 

چکش تخریب هیدرولیک:

این مدل چکش تخریب نسبت به مدل های برقی و پنوماتیک قابل حمل، دارای سایز بزرگتری بوده و برای حفاری، جاده سازی، تخریب، ساخت و ساز و پروژه های وسیع کاربرد دارد. همچنین از این نوع چکش می توان برای تخریب دیوارهای عمودی استفاده نمود. همچنین به دلیل عدم دارا بودن مدار الکتریکی در مکان هایی همچون معادن که خطر انفجار وجود دارد، می توان از چکش تخریب هیدرولیک استفاده نمود.

 

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت اجاره چکش تخریب  با ما تماس بگیرید   09126080038

 

انواع سری چکش تخریب:

1- سری چکش مدل سرصاف:
از این مدل برای قسمت هایی که سطوح تمام شده ظریف تری مدنظر است یا سطوحی که باید به صورت دقیق تخریب شود از این نوع سری چکش تخریب استفاده می گردد.

2- سری چکش مدل نوک تیز:
این نوع از سری چکش که به طور معمول از فولاد آلیاژی تهیه می گردد و عملیات حرارتی می شوند، به عنوان بهترین وسیله برای تخریب کردن محسوب می شود.

به این موضوع توجه داشته باشید که بعضی از تیغه های چکش تخریب قابلیت تیز شده بعد از استفاده را دارند، بدین صورت که باید پس از تیز شدن، عملیات حرارتی شوند تا خاصیت خود را به دست بیاورند، اما بعضی از تیغه ها خاصیت خودتیزشوندگی دارند بدین صورت که در هنگام کار تیز می گردند.

 

نکته:

هنگام کار با چکش تخریب، سیم برق دستگاه را در منطقه ای دور از ضربه قرار دهید تا امکان اتصالی کردن و خطرات احتمالی به طور کامل از بین برود.

چکش تخریب ابزاری تحت ضربه و تنش های بالا بوده، به همین دلیل به صورت دوره ای باید مورد سرویس و تعمیر و نگهداری قرار گیرد.