چسب کاشت میلگرد MEMO HOT

چسب کاشت میلگرد MEMO HOT

چسب کاشت میلگرد memo یکی از بهترین چسب‌های کاشت میلگرد از برند MEMO استد که محصول کشور آلمان است. در واقع یکی از روش‌هایی که برای مقاوم سازی بتن بکار می‌رود، کاشت میلگرد است.

این عمل در گذشته با صرف هزینه بسیار و به سختی انجام می‌شد، اما امروزه با وجود چسب‌های کاشت میلگرد به آسانی می‌توان این کار را انجام داد.


برندی که چسب میلگرد از آن تهیه می‌شود یکی از عوامل مهم در کیفیت کار است. MEMO برند بسیار معتبری در زمینه تولید اینگونه چسب‌ها است که سه نوع چسب کاشت یعنی چسب کاشت میلگرد MEMO HOT، چسب کاشت میلگردPLUS  MEMO HOT و چسب کاشت میلگرد MEMO CHEM را تولید و عرضه می کند که هر کدام از این چسب‌ها تفاوت اندکی با یکدیگر دارند.


ویژگی‌ها و مزایای چسب کاشت میلگرد memo 


از جمله ویژگی‌ها و مزایای چسب کاشت میلگرد memo انطباق آن با شرایط آب و هوایی مختلف است. یعنی در آب و هوای مرطوب و نیز خشک این چسب کارایی یکسانی دارد. این در حالی است که بسیاری از چسب‌های کاشت میلگرد را نمی‌توان در بعضی شرایط آب و هوایی استفاده کرد.


از دیگر ویژگی‌های این چسب قیمت بسیار مناسب آن است که باعث خرید عمده آن توسط ساختمان‌سازها شده است. قابلیت اشتعال چسب کاشت میلگرد memo بسیار پایین است و همین امر باعث اطمینان خاطر افراد می‌شود و از بروز خسارت به ساختمان جلوگیری می‌کند.


مقاومت بالای این چسب در برابر عوامل محیطی و نیز محیط‌های اسیدی باعث بیشتر شدن تقاضا برای این محصول و ترجیح آن بر سایر چسب‌ها شده است. این چسب دو بخش دارد:

  • یک بخش آن به عنوان سخت کننده است و باعث استقرار و اتصال بولت یا آماتور در سطح های مختلف می‌شود. این بخش سخت کننده از پلی آمین تشکیل شده است.
  • بخش دیگر چسب کاشت میلگرد ممو بر پایه موادی مانند رزین اپوکسی، پلی استر و نیز وینیل استر است. حجم این چسب 345 میلی لیتر است. سهولت در استفاده و سرعت در بکار بردن این چسب نیز از مزایای چسب کاشت میلگرد در بتن مموهات است.

 

چسب کاشت میلگرد MEMO HOT

 


کاربرد های چسب کاشت میلگرد memo


همان طور که از نام این چسب پیداست از این محصول بیشتر برای کاشت میلگرد بر سطوح بتنی، چوبی، فلزی و غیره استفاده می‌شود. از دیگر موارد کاربرد این چسب می‌توان به استفاده از آن برای پر کردن فضاهای خالی بین سقف و دیواره‌ها اشاره کرد. از این چسب همچنین می‌توان برای نصب و مقاوم سازی قطعات فلزی نیز استفاده کرد.


چگونگی استفاده از چسب کاشت میلگرد ممو


همانگونه که در ابتدای این مقاله گفته شد استفاده از این چسب بسیار راحت است و به نیروی انسانی بسیاری نیاز ندارد. برای استفاده از این چسب ابتدا به اندازه میلگرد یا بولتی که قرار است در بتن قرار گیرد، باید سوراخی را با مته ایجاد کرد. سپس محلی که قرار است چسب در آن استفاده شود باید به خوبی تمیز شود به گونه ای که هیچ گونه آلودگی و نیز چربی در آن وجود نداشته باشد.

محل مورد نظر همچنین باید عاری از هرگونه رطوبتی باشد. رطوبت باعث کاهش کارایی  و نیز افزایش زمان خشک شدن چسب کاشت میلگرد memo می‌شود. از آنجا که این چسب در سوراخ میلگرد استفاده می‌شود، باید از نوع سوسیسی باشد تا از ریختن چسب به اطراف جلوگیری شود. روش دیگر تزریق چسب روش کارتریجی است که این روش بیشتر برای استفاده چسب در سطوح بکار می‌رود.
 

کاربرد های چسب کاشت میلگرد memo

چسب کاشت میلگرد ممو باید در چه شرایطی نگهداری شود؟


چسب کاشت میلگرد ممو در صورتی که در شرایط درست نگهداری شود یک تا یک و نیم سال قابل استفاده است. محلی که این چسب در آن نگهداری می‌شود باید از نظر رطوبت و سرد و گرم شدن کاملا کنترل شود. قرار گفتن این چسب در محیط‌های باز و در برابر نور شدید آفتاب باعث خراب شدن چسب می‌شود.


همانگونه که گرمای بسیار باعث خرابی و عدم استفاده از چسب می‌شود، سرمای بسیار و یخبندان نیز می تواند همین اثر را داشته باشد. مقدار مورد استفاده این چسب با توجه به ضخامت و حفره مورد نظر متفاوت است و باید با در نظر گرفتن تمام عوامل از مقدار مناسب چسب استفاده شود. 


نکات مهم در خرید چسب میلگرد


یکی از نکات مهم هنگام خرید چسب میلگرد توجه به برند محصول و تقلبی نبودن آن است. بسیاری از شرکت‌ها محصولات تقلبی را تولید می کنند که کیفیت لازم را ندارد. چسب‌های بی کیفیت معایبی مانند اشتعال پذیری بالا را دارند که خطر بزرگی محسوب می‌شوند.

 

برند ممو برند معتبری است که قیمت کاملا مناسبی برای این چسب در نظر دارد و تمام ویژگی‌های یک چسب میلگرد خوب را دارا است.