خمیر کاشت میلگرد چیست؟

خمیر کاشت میلگرد چیست؟

چنانچه در حوزه ی ساخت سازه ها فعالیت کنید، راجع به خمیر کاشت میلگرد شنیده اید و اگر با کسانی که از خمیر کاشت میلگرد استفاده کرده اند هم صحبت شده باشید، میدانید که تا چه اندازه میتواند در مقاوم سازی کمک کننده باشد و میتواند به عنصری کلیدی برای ساخت و ساز تبدیل شود.

خمیر کاشت میلگرد را برای مقاوم سازی سازه و محافظت از سازه در برابر انواع فشارهای وارده محیطی استفاده میکنیم.

خمیر کاشت میلگرد فناوری ای برای مقاوم سازیست و ساختمان و سازه را از آسیب در برابر لرزش و فشار های محیطی محافظت میکند.

این فناوری به تازگی رایج تر از قبل شده و تعداد طرفداران آن رو به افزایش است و برای کاشت میلگرد داخل بتن کاربرد فراوانی دارد.

هنگام کاشت میلگرد به فضای ایجاد شده داخل بتن، خمیر کاشت میلگرد را تزریق میکنند و سپس میلگرد را داخل بتن قرار میدهند.این کار به ظاهر ساده، اتصال میلگرد به بتن را به طرز شگفت انگیزی تسهیل و اطمینان بخش میکند.

به کمک خمیر کاشت میلگرد میتواند مقاومت میلگرد داخل بتن را چندین برابر افزایش دهد.

قطعا میدانید که پس از نصب میلگرد بر روی بتن در سازه باید تست کشش از آن گرفته شود.تست کشش با خمیر کاشت میلگرد، در صورتی که به درستی استفاده شده باشد، موفقیت آمیز خواهد بود.

 

مزایای استفاده از خمیر کاشت میلگرد در سازه ها

همانطور که متوجه شدید خمیر کاشت میلگرد به یکی از فناوری های مهم صنعت ساخت و ساز تبدیل شده است و اطمینان ما به استحکام سازه را چندین برابر میکند.

به برخی از ویژگی های مثبت خمیر کاشت میلگرد اشاره میکنیم.

  • استفاده ی بسیار آسان
  • استفاده از خمیر کاشت میلگرد آسان تر از تصور شما خواهد بود و بدون نیاز به دانش خاصی میتوانید از خمیر کاشت میلگرد استفاده کنید.
  • بدون نیاز به مکمل و حلال خاص
  • خمیر کاشت میلگرد به تنهایی استفاده میشود و ترکیبات آن در کارخانه انجام شده است و بدون نیاز به حلال میتوانید ازآن استفاده کنید.
  • حالتی بین مایع و جامد
  • خمیر کاشت میلگرد حالتی دارد که بدون آنکه روان شود و بریزد میتواند داخل بتن شکل بپذیرد
  • مناسب برای انواع سطوح
  • خمیر کاشت میلگرد میتواند به انواع سطوح بچسبد و جدا کردن آن بسیار سخت خواهد بود.این سطوح شامل بتن، آهن، سنگ و.. است.
  • عدم تاثیر پذیری از شرایط جوی
  • خمیر کاشت میلگرد بدون توجه به شرایط آب و هوایی بهترین عملکرد را دارد و حتی به سطوح مرطوب نیست به آسانی و با قدرت نرمال میچسبد.

 

 

انواع خمیر کاشت میلگرد

همانطور که میدانید انواع مختلفی ازخمیر کاشت میلگرد در بازار ایران و جهان موجود است و با توجه به بودجه و نیاز میتوامید یکی از آنها را برگزینید

ما به شما سه نوع از معروف ترین انواع خمیر کاشت میلگرد را معرفی میکنیم.

خمیر کاشت میلگرد کپسولی

خمیر کاشت میلگرد کارتریجی

خمیر کاشت میلگرد حجمی

 

خمیر کاشت میلگرد کپسولی

از خمیر کاشت کپسولی برای کاشت میلگردهایی که مهره مخصوص دارند استفاده میشود.منظور از کپسول، شیشه های مخصوص حمل خمیر است که ابتدا و قبل از گذاشتن میلگرد داخل بتن محفظه ی آن را میشکنند و سپس خمیر را داخل حفره ی ایجاد شده قرار میدهند.پس از گذشت زمان تایین شده، میلگرد را داخل خمیر درون حفره قرار میدهند.

 

خمیر کاشت میلگرد کارتریجی

از خمیر کاشت میلگرد کارتریجی بیشتر برای سطوح چرب و اسیدی استفاده میشود و به صورت دو جزئی قابل استفاده است.پس از ترکیب دو جز آن میتوانید از خمیر استفاده کنید.

به دلیل کاربرد بیشتر خمیر کاشت میلگرد کارتریجی، قیمت آن نیز بالا تر از انواع دیگر است.

 

خمیر کاشت میلگرد حجمی

از مهم ترین ویژگی های خمیر کاشت میلگرد حجمی میتوان به قدرت بسیار بالای ان اشاره کرد و معمولا به صورت 2 و یا 3 جزئی وارد بازار میشود.هیچ یک از این دو یاسه جزء آن حلال نیست.

پس از ترکیب اجزای آن، مدت زمان مشخصی به آن میدهند و سپس میلگرد را وارد حفره میکنند.

این نوع خمیر کاشت میلگرد را در اکثر مواقع برای سطوح بتنی استفاده میکنند و معمولا قیمت آن از خمیر کاشت میلگرد کارتریجی پایین تر است.

 

 

کاربرد خمیر کاشت میلگرد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، خمیر کاشت میلگرد طی سال های اخیر به یکی از اجزای مهم ساخت و ساز تبدیل شده است و به سرعت محبوبیت بسیار بالایی به دست آورد و همچنان جز جدا نشدنی از ساختمان است.

در ادامه به برخی از کابرد های آن اشاره میکنیم

همانطور که میدانید نصب هر یک از اجزای سقف به دلیل وجود جاذبه سخت خواهد بود اما خمیر کاشت میلگرد این مشکل را کاملا حل کرده است و میتوانید بدون هیچ گونه مشکلی اجزای سقف را به کمک خمیر کاشت میلگرد نصب کنید.

یکی از معظلات موجود در صنعت ساخت و ساز شکاف های قدیمی یا به وجود آمده ی سقف، کف و دیواره است.

متریالی که برای پر کردن آنها به کار میرود بسیار اهمیت دارد زیرا چنانچه از کیفیت کافی برخوردار نباشد، میتواند به کل سازه آسیب بزند و کیفیت پایین متریال پر کننده میتواند باعث گشترش این شکاف شود.راه حل موجود برای این قبیل مشکلات، خمیر کاشت میلگرد است.تعجب نکیند و ما میتوانیم تضمین کنیم که خمیر کاشت میلگرد بهترین انتخاب برای این مشکل خواهد بود.

کاشت میلگرد به صورت عمودی به دلیل وجود جاذبه ی زمین کمتر با مشکل مواجه خواهد شد و خمیر کاشت میلگرد نیز به کمک شما خواهد آمد اما در برخی مواقع مشکل اصلی کاشت میلگرد های افقی است.در این صورت است که میتوانید به آسانی، به کمک خمیر کاشت میلگرد آنها را داخل حفره ی ایجاد شده قرار دهید و بدون هیچگونه مشکلی برای استحکام آن اقدام کنید.

و در پایان نکته ای که حائز اهمیت خواهد بود، رعایت نکات ایمنی است.دقت داشته باشید که تماما مانند دستور عمل موجود اجرا کنید و بدون مشورت از حلال استفاده نکنید.زیرا ممکن استفاده از حلال باعث جوش آمدن و یا آتش گرفتن خمیر شوید و یا باعث از بین رفتن کیفیت آن شود و کارایی مناسب نداشته باشد.