برش بتن با سیم الماسه

برش بتن با سیم الماسه

برش بتن با سیم الماسه


برش بتن با سیم یکی از روش های نسبتاً جدید برای انجام پروژه های برش و تخریب بتن است. در برش سیمی بتن عملیات حذف قطعات بتنی سریع و در ابعاد گسترده ای صورت می گیرد. در این روش، برش بتن به کمک یک سیم الماسه انجام می شود. 
برش بتن با استفاده از دستگاه سیم برش و سیم الماسه مخصوص برش بتن، يكی از جديدترين و پر استفاده ترین روش های برش بتن مسلح است. بوسيله عمليات برش سیمی می توان اشكال مختلف و با هر ابعادی را در سازه بتنی ايجاد نمود.

 

برش سیمی بتن

 

از ويژگی های اين روش، توانایی انجام برش در هر نوع سطوح عمودی، افقی و شيبدار و حتي در ارتفاعات بلند می باشد. اين روش نسبت به ساير روشها مزايايی از قبيل عدم محدوديت ابعاد برش، عدم ايجاد آلودگی صوتی، دقت ابعادی بالا، سرعت برش بالا و پيوستگی برش را دارا مي باشد.  
استفاده از دستگاه سیم الماسه جهت برش قطعات بتنی در حال گسترش است. از دیگر مزیت های استفاده از این روش می توان به برش مقاطع بتنی با ضخامت بالا اشاره کرد که همین امر سبب کارایی بالای آن در مقایسه با دیگر روش ها شده است.
با توجه به قدرت بالای این روش و عملکرد قوی سیم الماسه قطعات بتنی را می توان به آسانی و به شکل قالبی برش داد. برش بتن مسلح با سیم یکی از روش های نسبتاً جدید برای انجام پروژه های برش و تخریب بتن می باشد. ابعاد بتن، تعیین کننده طول سیم برش هستند. برای استفاده از این روش ابتدا به وسیله ی دستگاه گردبر بتن (کرگیر یا مغزه گیر) در دو طرف مقطع بتنی مورد نظر سوراخ هایی ایجاد شده و سیم الماسه از داخل این حفره ها عبور داده می شود سپس با شروع به کار دستگاه سیم برش، چرخش سیم الماسه آغاز شده و برش بین سوراخ ها صورت می گیرد.


قیمت برش بتن با سیم

زمانی که سرعت برش بالا مدنظر باشد از سیم برش الماسه مخصوص برش بتن استفاده میشود، هزینه و قیمت برش بتن برای هر متر مربع بتن بعنوان سطح برش متغیر می باشد.
یکی دیگر از مزایای برش بتن به کمک سیم برش الماسه مخصوص برش بتن این است که هم سازه بریده شده حداقل صدمه را میبیند و هم قطعه بریده شده امکان استفاده بعنوان یک قطعه بتنی را در موارد ویژه ای مثل دال بتن موقت خواهد داشت.

 

جهت مشاوره رایگان و دریافت هزینه ی عملیات برش سیمی بتن  با مهندسین ابزارکده تماس  بگیرید 09126080038

 

برش بتن با سیم الماسه در تهران

در صورتی که سیم الماسه به هر دلیلی دچار مشکل شده و یا پاره شود، می تواند به شدت خطرناک باشد. بنابراین برای استفاده از برش سیمی بتن رعایت اصول ایمنی و از جمله رعایت فاصله با دستگاه در حال برش از نکات بسیار پر اهمیت می باشد.
نکته قابل توجه در روش برش بتن با سیم الماسه، تخصصی بودن فرآیند اجرای عملیات است، اگرچه این فرآیند به کمک دستگاه اجرا می شود ولی تنظیم دستگاه بر اساس نیاز برش و اجرای آن به تخصص و مهارت بالای اپراتور نیاز دارد، در این روش، سیم الماسه همچون یک مدار بسته عمل می کند، به این صورت که با ایجاد دو سوراخ در مقطع بتنی (دیوار) و یا حلقه کامل سیم دور ستون، دو سر سیم به سمت دستگاه محرکه برگشته و توسط اتصالات مخصوص به هم بسته شده و یک حلقه را تشکیل میدهند، حال این مدار بسته و یا حلقه توسط موتور دستگاه به چرخش درآمده و فرآیند برش آغاز می گردد، همزمان که با چرخش سیم الماسه در مدار مقطع بتنی بریده می شود با هدایت سیستم کنترل دستگاه روی ریل از مقطع دور می شود تا حلقه تنگ تر شده و برش مقطع به پایان برسد.

 

 

ویژگی ها و مزایای بتن برش با سیم الماسه:

  1. سرعت بالای برش بتن
  2. پیوستگی برش بتن
  3. عدم محدودیت در ابعاد برش بتن
  4. عدم ایجاد آلودگی صوتی

 

سیم برش الماسه

 

دستگاه سیم برش بتن

همانطور که گفته شد در این روش از دستگاه برش سیمی بتن استفاده می شود. این دستگاه دارای یک سیم الماسه است که با توجه به سختی بالای آن برش بتن با سرعت زیادی انجام می شود.
برای برش بتن به این روش دستگاه با فاصله از مقطع برش قرار می گیرد. سپس با استفاده از کرگیری در دو طرف مقطع بتنی سوراخ هایی ایجاد شده و سیم الماسه از درون این سوراخ ها عبور داده می شود.
با آغاز به کار دستگاه و چرخش سیم عملیات برش آغاز شده و سیم الماسه عملیات برش بین سوراخ های ایجاد شده در مقطع را آغاز می کند.

 

جهت مشاوره رایگان و دریافت هزینه ی عملیات برش سیمی بتن  با مهندسین ابزارکده تماس  بگیرید 09126080038


برش سیمی بتن البته محدودیت هایی نیز دارد که مهم ترین آن ها محدودیت اجرایی است. به عنوان مثال در فنداسیون بتنی به دلیل عدم امکان عبور سیم الماسه نمی توان از این روش استفاده نمود.

 

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟ با کارشناسان ابزارکده تماس بگیرید