راهنمای خرید انواع چکش های تخریب

راهنمای خرید انواع چکش های تخریب

در هنگام  ساختن نیز به چکش تخریب نیاز داریم.

چکش تخریب یک ابزار بسیار قوی برای تخریب ساختمان‌هایی است که از انواع مصالح ساخته شده‌اند. خراب کردن فقط برای بافت‌های قدیمی و فرسوده نیست و ممکن است در ساختمانی که در حال ساخت است چکش تخریب مورد استفاده قرار گیرد و قسمتی که دارای نقص است خراب و دوباره ساخته شود. این ابزار دارای دسته‌بندی‌هایی است  که قدرت و مشخصات فنی آن یکی از عوامل تقسیم بندی است. با استفاده از چکش تخریب نمی‌توان سوراخ ایجاد نمود زیرا حرکت مته و قدرت آن برای این عمل طراحی و تولید نشده است.

 این نوع دریل در میان ابزار آلات صنعتی بسیار قدرتمند است. ابزار چکش تخریب با توجه به عوامل مختلفی طراحی و تولید  شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد. یکی از مواردی که در بین دریل‌های تخریب کننده نوع طراحی، شکل ظاهری و ابعاد این دستگاه قابل مشاهده و مقایسه است. برای تخریب‌های کوچک و کم، دستگاه هایی که به راحتی جابجا می‌شوند و ابعاد کوچکی دارند و قدرت بسیار زیادی نیاز ندارند، استفاده می‌شود. ظرفیت این دریل برای تخریب نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و مهم است.

 نیروی محرکه این ابزار صنعتی و اینکه با چه قدرتی شروع به کار می‌کند نیز بسیار قابل توجه است و در انتخاب چکش تخریب نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. تخریب‌هایی که نیاز به  ضربه‌های قدرتمند و یکسان داشته باشند  با ابزار دستی  امکان پذیر نیست و حتما باید از ابزاری که نیروی آن به شکل های مختلف تامین می‌شود، استفاده گردد.

 

چکش‌های تخریب و انواع آنها  کدامند

چکش تخریب با توجه به قدرتی که توسط آن شروع به کار می‌کند به انواع مختلف تقسیم بندی می‌شود. اگر چکش از موتور الکتریکی برای حرکت مته استفاده کند چکش تخریب پنوماتیک نام می‌گیرد. در سیستم چکش‌های پنوماتیک هوا برای حرکت مته استفاده می‌شود و در سیستم‌های هیدرولیکی به جای هوا مایع قرار گرفته است. دستگاه‌هایی  که با نیروی الکتریکی کار می‌کند  نسبت به دو گزینه دیگر قدرت بالایی ندارد و برای  کنده کاری‌های کوچکتر استفاده می‌شود. نوع پنوماتیک نیاز به هوای فشرده دارد که با کمپرسور تامین می‌گردد و ضربه‌های تولید شده توسط این دستگاه  بسیار قدرتمند است.

سطوح مختلف با مصالح گوناگون مانند بلوک‌های سیمانی، بتن، کاشی و انواع دیوارها و آسفالت را می‌توان با کمک چکش تخریب خراب نمود. تعداد ضربه در دقیقه یکی از  پارامترهای اندازه گیری قدرت این ابزار است و صرفا حرکات چکشی را برای تخریب  دارد این در حالی است که دریل بتن کن توانایی سوراخ کردن را نیز دارد. یکی از تقسیم بندی‌های دیگری که برای این ابزار صنعتی  وجود دارد وزن دستگاه است هر چقدر این ابزار قدرتمند تر باشد از آن برای تخریب ‌های سنگین‌تر استفاده می‌شود.  

طراحی ساختار چکش تخریب بر پایه ضربه‌های بسیار قوی است. مته‌ای که در این دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد فولادی با نوک تیز و محکم است. اساس کار این دستگاه  تبدیل نیروی  گردشی موتور به ضربه‌هایی مته است. در زمان خرید  چکش تخریب باید به این نکته توجه داشته باشید که  این دستگاه صرفا برای خراب کردن است و ضربه‌های ایجاد شده توسط آن برای سوراخ کاری مورد استفاده نخواهد بود. تجهیزات داخلی  دستگاهی مانند دریل بتن به صورتی است که می‌توان با استفاده از آن  سوراخ های منظم را ایجاد نمود.

برای خرید چکش تخریب چه مواردی را در نظر بگیریم؟

برای خرید این ابزار صنعتی اولین و مهمترین مسئله برندی است که توسط خریدار انتخاب می‌گردد. کیفیتی که قطعات این دستگاه داشته باشد به طور مستقیم بر کارکرد آن تاثیر خواهد گذاشت. دقت داشته باشید که این دستگاه سیستم ضد لرزش داشته باشد. بهتر است از برندی  خرید انجام دهید که برای ابزار خود دارای گارانتی باشد. مکانی که برای خرید انتخاب می‌کنید  باید معتبر باشد و ترجیحا نمایندگی‌های  این ابزار را  انتخاب کرده و  خرید انجام دهید. مراکز اینترنتی که  دارای مجوز هستند نیز برای خرید مطمئن است. چکش تخریب  یکی از مهمترین و پر مصرف‌ترین ابزار صنعتی در ساخت و ساز است.