تماس بگیرید

تخریب دیوار با هیلتی

تخریب دیوار با هیلتی

تخریب به معنای جداسازی بتن نامطلوب به منظور ایجاد زمینه جهت بتن ریزی مجدد است. تخریب بتن روش های متفاوتی دارد یکی از این روش ها تخریب بتن با هیلتی است.

تخریب بتن برای حذف بتن فرسوده و جایگذاری بتن جدید یا به علت اعمال تغییر در نقشه های اجرایی صورت میگیرد، همچنین از تخریب دیوار با هیلتی جهت ایجاد بازشو در ساختمان و سازه های عمرانی استفاده میگردد.

یکی از بهترین ابزار تخریب مکانیکی، هیلتی یا چکش تخریب است که به دلیل وزن و قدرت بالا جهت عملیات تخریب بسیار مناسب می باشد. از چکش تخریب برای تخریب کردن انواع سطوح غیر فلزی مثل دیوارها، سازه‌های بتنی و … استفاده می گردد.

چکش های تخریب معمولا برقی یا پنوماتیکی هستند. چکش های برقی مانند هیلتی مشخصا با کمک جریان برق انرژی مورد نیاز خود را تامین می کنند ولی در دستگاه های پنوماتیکی با کمک فشار هوا این نیرو تامین می شود.

هیلتی ها با توجه به وزن و بزرگی آن ها تقسیم بندی می گردند.
قیمت تخریب بتن با هیلتی بستگی به عوامل مختلفی دارد و اگر این روش به روش های دیگر نیز نیاز داشته باشد قیمت تخریب بتن با هیلتی متفاوت می شود. برای اطلاع از قیمت تخریب بتن با هیلتی و تخریب کاری ساختمان با گروه ساختمانی ابزارکده تماس حاصل نمایید.

در پروژه های ساختمانی به دلیل تراکم میلگرد موجود و عدم موفقیت در تلاش تیم پروژه برای تخریب بتن با مواد شیمیایی و کمپرسور های پنوماتیک ( بادی ) در نتیجه روش تخریب با هیلتیهای کلاس متوسط ( دیواری ) انتخاب می شود و به اجرا در می آید.

مثال:

در این پروژه بعد از بتن ریزی دیوار برشی ۵۰ سانتی متری تست بتن میگیرند و متوجه میشوند که مقاومت بتن کم است. به همین علت تصمیم میگیرند که تخریب کنند و دوباره بتنی ریزی انجام بدهند.


بعلت اینکه به میلگرد آن برای بتن ریزی بعدی احتیاج بود از سیستم برش بتن نمی توانستند استفاده کنند  و چون پیکور و کمپرسور بادی ضربه و تنش در بتن ایجاد میکرد تنها راه حل تخریب بتن با چکش برقی یا همان هیلتی سبک بود
که این مهم توسط پرسنل مجرب اجرای پیمانکاری ابزارکده سریعا انجام شد.

خدمات انجام شده :تخریب بتن

زمان انجام پروژه :سال 97

مکان پروژه :ساخت ساختمان آموزشی جدید دانشگاه خوارزمی واحد مرکز تهران دروازه دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید