برش بتن در تهران

برش بتن در تهران

برش بتن به فرآیند تراشیدن، حفر کردن و برداشتن کنترل شده ی قسمتی از بتن گفته می شود. بر مبنای نیاز گاهی لازم است در پروژه های عمرانی به واسطه تغییر در نقشه معماری و سازه بخشی از بتن تراشیده شود و یا جهت عبور دادن مجاری تأسیساتی مانند داکتها، کانال ها و لوله ها از سقف و یا دیوار بتنی عملیات برش بتن انجام گیرد. بسته به اینکه نیاز ما چیست روشهای اجرایی و ابزار متناسب با آن نیز متفاوت خواهد بود. حال در زیر با روش های برش بتن بیشتر آشنا خواهیم شد:

 

اجاره هیلتی در تهران

 

 

برش بتن به روش کُرگیری در تهران

کُرگیری یا مغزه گیری بتن امروزه با استفاده از ابزارهای پیشرفته و تخصصی با توجه به نیازهای متفاوت، کاربردی روزافزون در پروژه های عمرانی دارد. دستگاه های کرگیر قابلیت بریدن میلگردهای مدفون در بتن مسلح را داراست و میتواند تا عمق مورد نیاز در بتن نفوذ کرده. از مغزه های بدست آمده می توان برای بررسی و آزمایشات بتن اعم از آزمایش مقاومت فشاری، خمشی، کششی، تعیین عمق کربناسیون و ... استفاده نمود.

همانطور که پیشتر گفته شد با استفاده از دستگاه کُرگیر می توان برای ایجاد بازشوها (به روش کرگیری متوالی)، ایجاد محل عبور برای مجراهای تأسیساتی و همچنین برای ایجاد سوراخ جهت کاشت میلگرد نیز استفاده نمود. قطر معمول دستگاه های کرگیری ۲۰۰ میلی متر و عمق معمول آن ۱۵۰ سانتی متر می باشد.

كرگیری جهت ایجاد سوراخ‌های استوانه‌ای در بتن مسلح، بتن پیش ساخته، بلوک سیمانی، آجر، آسفالت و مصالح ساختمانی استفاده می‌شود. همچنین می‌توان در مناطقی که امکان استفاده از دیگر تجهیزات برش بتن مسلح نیست، با استفاده از كرگیری همواره برش مورد نظر را ایجاد نمود.

 

برش بتن و کرگیری بتن در تهران 09125236684

برش بتن تخصص ماست. تماس بگیرید

 

اجاره هیلتی در تهران

 

ویژگی ها و مزایای برش بتن به روش کُرگیری تهران

 • امکان سوراخکاری بتن مسلح به قطر و عمق دلخواه
 • امکان سوراخکاری بتن مسلح در سطوح افقی و عمودی
 • امکان سوراخکاری بتن مسلح بدون وارد کردن لطمه و ایجاد ترک در سایر قسمت ها
 • سرعت بالا در برش بتن
 • کیفیت بالا در برش بتن
 • عدم ایجاد آلودگی صوتی

 

برش بتن

 

اجاره هیلتی در تهران

 

 

برش بتن به وسیله ی سیم الماسه (برش سیمی) در تهران

برش سیمی بتن یکی از روش های سریع برای برش مقاطع بتنی خصوصاً در ابعاد گسترده است. با توجه به قدرت بالای این روش و عملکرد قوی سیم الماسه قطعات بتنی را می توان به آسانی و به شکل قالبی برش داد. برش بتن مسلح با سیم یکی از روش های نسبتاً جدید برای انجام پروژه های برش و تخریب بتن می باشد. ابعاد بتن، تعیین کنده طول سیم برش هستند. برای استفاده از این روش ابتدا به وسیله ی دستگاه گردبر بتن (کرگیر یا مغزه گیر) در دو طرف مقطع بتنی مورد نظر سوراخ هایی ایجاد شده و سیم الماسه از داخل این حفره ها عبور داده می شود سپس با شروع به کار دستگاه سیم برش، چرخش سیم الماسه آغاز شده و برش بین سوراخ ها صورت می گیرد.

 

ویژگی ها و مزایای بتن برش با سیم الماسه تهران

 • سرعت بالای برش بتن
 • پیوستگی برش بتن
 • عدم محدودیت در ابعاد برش بتن
 • عدم ایجاد آلودگی صوتی

 

برش بتن

 

برش بتن در تهران 09125236684

مشاوره رایگان بگیرید. همین حالا تماس بگیرید

اجاره هیلتی در تهران

 

برش بتن با دستگاه کاتر در تهران

یكي دیگر از روش هاي متداول جهت برش بتن استفاده از دستگاه هاي كف بر يا به اصطلاح همان كاترها مي باشد. در اين روش از دستگاه هاي كاتر برقي و ديزلي كه داراي ديسك هاي الماسه در سايز هاي مختلف مي باشد استفاده مي شود و شيار هايي به صورت خطوط كاملاً مستقيم در بتن ايجاد مي گردد. دستگاه های کاتر کف بر با توان های متفاوت به منظورهای مختلف ساخته شده است عموماً از این روش برای برش اسلب های بتن مسلح با ضخامت های متوسط در کف استفاده می شود. برتری روش بتن کف بر به نسبت دستگاه سیم برش در این است که دقت شما برای ایجاد یک سطح صاف بیشتر است. همانطور که گفته شد کاترهای بتنی در ابعاد مختلفی و با ظرفیت های متفاوتی موجود هستند؛ از دستگاه های کوچک دستی تا ابعاد بزرگتر که به کمک چرخ روی مقطع حرکت داده می شوند.

 

ویژگی های برش بتن با دستگاه کاتر در تهران

 • برش بتن به این روش هزینه پایینی دارد.
 • قیمت دستگاه و تجهیزات مصرفی آن نسبتاً کم است.
 • برای کارهایی با حجم متوسط مناسب است.
 • پایین بودن سرعت برش بتن بوسیله ی این روش.

وال سا

 

 

برش بتن با استفاده از وال سا (دیواربری) در تهران

در اين روش با استفاده از دستگاه هاي عمود بُر كه بر روي ديوار و سطوح عمودي نصب مي شود، بر روی سطوح بتنی برش صورت می گیرد. به دليل اينكه در این روش از تیغه جهت برش بتن استفاده می شود از مزيت دقت ابعادي و صافي سطح در محل برش برخوردار است. از اين روش براي برش سطوحي كه سطح پشتي بتن نيز آزاد مي باشد مي توان استفاده نمود. برای برش بتن بوسیله ی وال سا ابتدا با استفاده از دستگاه های کرگیر محل تلاقی خطوط برش بر روی عضو بتنی سوراخ می شود تا دستگاه بیشتر از حد تعیین شده پیشرفت نکند، سپس ریل های دستگاه در فاصله معین از خطوط برش نصب شده و بعد از آن موتور دستگاه به همراه تیغه الماسه بر روی ریل نصب می گردد. باید توجه داشت که برای برش های عمیق و نیمه عمیق نمی توان در یک مرحله تمامی عمق مد نظر را برش داد بنابراین برش در دو یا سه مرحله با افزایش قطر تیغه امکان پذیر می باشد.

برش بتن

 

نیاز به مشاوره رایگان دارید؟ با کارشناسان ابزارکده تماس بگیرید